• decorasion rang divar2 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

هنگام کار با رنگ، نوع پرداخت رنگی که انتخاب می کنید تقریبا به اندازه رنگ دیوارهایتان مهم است. چرا که تاثير مستقيمي در چگونگي به نظر امدن سايه ها، و چگونگي پوشش نواقص ديوارها دارد. با توجه به این موضوع، قبل از اینکه شروع به کار کنید، باید گزینه های پرداخت رنگ خود را انتخاب نموده باشید

decorasion rang divar3 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

رنگ مات

رنگ مات که گاهی اوقات نیز رنگ فلت نامیده می شود – رایج ترین انتخاب برای دیوارهای داخلی و سقف است. این رنگ از ان جهت محبوب است که هیچ درخشندگی ای ندارد و، به شما اجازه می دهد که بر انتخاب های دیگر طراحی خود تمرکز داشته باشید.
یک پوشش مات به خوبی می تواند جذابیت اتاف هایتان را افزایش دهد. یکی دیگر از مزایای رنگ مات این است که در پنهان کردن نقایصی مانند ترک دیوار بسیار خوب عمل می کند. به همین دلیل، برای خانه های قدیمیتر، که ممکن است دارای ترک و یا نواقص دیگر باشند مناسب است. از سوی دیگر، فلت بودن این رنگ باعث می شود که پاک کردن اثر انگشت و لکه های دیگر بسیار دشوار باشد.

decorasion rang divar4 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

رنگ لعابی مات

همانطور که از نام آن مشخص است، رنگ لعابی مات بسیار شبیه رنگ مات است.
درست مانند رنگ مات، این رنگ نیز فلت بوده و فاقد درخشندگی است. با این حال، این نوع پوشش نهایی یک مزیت دیگر نیز به همراه دارد.
ترکیب شیمیایی رنگ لعابی مات کمی تغییر کرده است، به طوری که یک لایه نازک از ان به سرعت خشک می شود بنابراین تمیز کردن آن آسان تر است. دوام
فوق العاده رنگ لعابی مات آن را برای فضاهای پر رفت و امد خانه مانند آشپزخانه و حمام مناسب می سازد. اگر شما در یک فروشگاه محلی به دنبال یکی از این رنگ ها هستید، به احتمال زیاد انها به عنوان رنگ های “قابل شستشو” به فروش می رسند، به این دلیل که در معرض نور خورشید دوام اورده و به راحتی با صابون و آب شسته می شوند.

decorasion rang divar5 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

رنگ پوست تخم مرغی

اگر می خواهید کمی درخشندگی به فضای خانهتان ببخشید بهتر است از رنگ های پوسته تخم مرغی استفاده کنید. این نوع پرداخت نهایی برای خانه های کوچک و پر جمعیت عالی است زیرا خانه را تمیزتر نشان می دهد. با این حال، بهتر است از ایجاد درخشندگی زیاد در دیوارها بپرهیزید. اگر نتوانید به خوبی ازین رنگ استفاده کنید ، ترک ها و سایر نواقص دیوار به مرور خود را نشان می دهند. قبل از استفاده از این نوع رنگ، حتما دیوارتان را لکه گیری کنید. علاوه بر این، همیشه قلم مو خود را در جهت یکسان اعمال کنید تا پس از خشک شدن دیوارتان پر از خط و خطوط نباشد.

decorasion rang divar6 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

رنگ جلا

گام بعدی پس از استفاده از رنگ پوسته تخم مرغی، استفاده از رنگ جلاست که احساس گرم و تقریبا یکنواختی را به خانه می بخشد و برای لکه گیری نیز عالی است. این رنگ یک انتخاب خوب برای بخشهایی مانند دربها، و حواشی پنجره هاست. علاوه براین، به دلیل دوام بالا انتخاب خوبی برای مناطق پر رفت و امد مانند راهرو ها، آشپزخانه ها و حمام می باشد. تمیز کردن رنگ جلا بسیار آسان است و در برابر خط و خش نیز مقاوم است. اما نقطه ضعف این رنگ این است که اغلب ممکن است جای قلمو بر روی دیوار مشاهده شود.

decorasion rang divar7 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

رنگ نیمه براق

رنگ نیمه براق مشابه رنگ جلاست.
با این حال، جلای فوق العاده این گونه رنگ ها نور بیشتری را وارد محیط می کند، در نتیجه رنگ انتخاب ی تان تیره تر از همین رنگ با پرداخت جلا به نظر خواهد آمد. با این حال، پرداخت نیمه براق انتخاب خوبی برای هر اتاق یا دیواری است که باید به طور مرتب تمیز شود. درخشش نیمه براق ان نیز به کارگیری این رنگ را در بخشهای منفرد مانند دربها اسان میسازد. استفاده از آن برای مواردی مانند کابینت آشپزخانه یا بخاری و شومینه توصیه میشود.

decorasion rang divar8 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

رنگ براق

در قسمت پایانی این لیست، رنگ های براق قرار دارند. سطح براق و بازتابنده این رنگ آن را به انتخاب خوبی برای حواشی پنجره ها یا درب ها تبدیل می کند. با این حال، اگر بخواهید زیبایی بیشتری را به فضای داخلی اتاق های خود بیافزایید، از اینکه لایه ای از این رنگ را بر روی دیوارهای اتاقتان اعمال کنید نترسید.

decorasion rang divar9 - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟
decorasion - مناسب ترین رنگ دیوار خانه کدام است ؟

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های آموزشی دکوراسیون داخلی

شروع ثبت نام دوره های جدید آموزشی - تلفن تماس : 110-111-28
+