سبک کلاسیک منزل
دکوراسیون منزل کلاسیک
ایده های دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک منزل

مقدمه:

چرا بعضی از خانه ها قدیمی و خسته کننده  به نظر می رسند در حالی که بعضی دیگر همیشه تازه و جذاب هستند؟ مهمتر از همه ، چگونه می توانید خانه خود را به گونه ای دیزاین کنید تا در طی دو سال آینده به نظر نرسد که از مد افتاده شده است

اگر می خواهید خانه شما از آن ظاهر همیشه خاص برخوردار باشد ، ظاهری که امروز مانند دیروز تازه و جذاب باشد فردا نیز از آن دلزده نشوید ، می خواهید به دنبال طرح ها ، سبک ها و رنگ هایی باشید که “کلاسیک” در نظر گرفته می شوند. که ویژگی اساسی دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ماندگاری ان است.

 دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک سبکی است که ماندگار است. برای دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ممکن است بخواهید از معماری یونان با استفاده از ستون های محکم ، راه راه ، مجسمه ها ، نیم تنه ها و قالب های معماری استفاده کنید. فضای داخلی شما با این سبک به گونه ای طراحی می شود که مکمل معماری باشد.
قرینه بودن اشیاء نقش مهمی در سبک کلاسیک دارد. به خانه خود مانند یک مانکن فکر کنید. خانه مانند مانکن است و جزئیات داخلی آن مانند لباسی است که روی مانکن گذاشته شده است. بنابراین طراحی داخلی شما این جزئیات را تکمیل می کند .

دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک روشی است که بسیار کاربردی طراحی شده ، در عین حال بی عیب و کسل کننده نیست. این سبکی است که هم به فضا و هم به محیط آن تعلق دارد. مطمئناً می توانید عناصر دیگر طراحی را در خود بگنجانید و آنها را به درون خود بکشید ، مثلاً مواردی از دیروز ، امروز و فردا را می توان با هم جمع کرد تا ظاهری جذاب ایجاد کرد.
شما می توانید یک مبلمان عتیقه را در مقابل یک دیوار خنثی ، زیر یک قطعه بزرگ از هنر مدرن یا معاصر قرار دهید و به نظر خارق العاده می رسد. این کار باعث ایجاد حس تعادل و نظم است.استفاده از لوستر های تجملاتی از فاکتور های مهم سبک کلاسیک است

ویژگی های دکوراسیون به سبک کلاسیک

ویژگی های دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک:

 •  تزئینات سنتی آرام ، منظم و قابل پیش بینی است. در یک اتاق سنتی هیچ چیز آشفته ای وجود ندارد.
 • مبلمان کلاسیک هستند و ممکن است احساس کنید که منسوخ شده اند. هیچ چیز جای تعجب ندارد. قطعات مطابقت دارند و سازگار هستند.
 • مبلمان و لوازم جانبی به صورت جفت قرار می گیرند . هیچ چیز غیر از سبک کلاسیک وجود ندارد. همه چیز به نظر می رسد که با هم هماهنگ است.
 • اتاق های سنتی مدرن نیستند بلکه تا حدودی معمولی هستند. قطعات مبلمان اغلب دستساز هستند. قطعات مدرن و التقاطی در فضای سنتی جایی ندارند.
 • دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک برای هر گروه سنی احساس راحتی ایجاد می کنند. ظاهری آشنا است که می توانید در مجلات یا نمایشگاه های مبلمان مشاهده کنید.

نکات قابل توجه هنگام طراحی کلاسیک:

 • مبلمان روکش دار در یک اتاق سنتی خطوط کلاسیک و جزئیات کم اهمیت را به نمایش می گذارد. ظاهری کاربردی ، بی روح و آرام دارد. لبه ها نرم و صاف هستند و با کلیات فضا ترکیب می شوند.
 • یک اتاق سنتی از ترکیبی از خطوط عمودی با خطوط افقی آرام تر استفاده می کند. منحنی های ملایم در مبلمان ، بالش و لوازم جانبی دیده می شود.
 • پارچه های یک اتاق سنتی به طور کلی نه خیلی براق هستند و نه خیلی کدر. گلها ، رنگهای ساده ، شطرنجی های خاموش ، نوارهای کم رنگ ، هندسه و الگوهای کوچک همه جانبه معمول است.
 • رنگ در یک اتاق با دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک غالباً در محدوده ای از طیف رنگ هاست ، اگرچه از رنگ های بسیار تیره و بسیار روشن نیز می توان استفاده کرد. از روشنایی نئون و ترکیبات ناموزون خودداری کنید.
نکات قابل توجه هنگام طراحی کلاسیک
فاکتور های مهم دکوراسیون کلاسیک منزل
 • همانند چیدمان رسمی ، مبلمان در یک اتاق سنتی اغلب بر روی یک محور مستقیم در داخل اتاق چیده می شوند. مبل به طور مستقیم رو به شومینه قرار می گیرد  یک تخت به مرکز طولانی ترین دیوار اتاق خواب قرار میگیرد
 • مبلمان چوبی معمولاً ترکیبی از خطوط مستقیم و منحنی خواهند بود. ممکن است جزئیات کنده کاری در دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک نیز وجود داشته باشد. در حالی که قطعات چوبی اغلب با لکه های تیره به پایان می رسند ، به دلیل اینکه خطوط هر قطعه کلاسیک باشد ، در یک اتاق سنتی نیز می توان از چوب های سبک استفاده کرد.
 • اتاق ناهار خوری در یک خانه سنتی به طور کلی یک اتاق جداگانه است که اغلب دارای گنجه های گوشه ای داخلی برای ذخیره سازی چینی و ظروف کلاسیک است. یک فرش با مساحت بزرگ در کف سالن قرار دارد. میز به صورت مستطیل با مجموعه ای از صندلی های همسان که به طور مساوی در اطراف محیط قرار گرفته اند.
 • دیوار های بلند و ستون ها و منقرس ها از فاکتور های مهم دکوراسیون کلاسیک است
 • جزئیات دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک اهمیت خاصی ندارد. تریم ها ، منگوله ها و حاشیه ها در صورت استفاده کم بسیار مناسب است.
 • پوشش پنجره ها در اتاق های سنتی سبک کلاسیک را نشان می دهد. به دنبال کرکره های باریک ، پارچه های تراورس و پرده های  کاملاً شفاف پلیسه دار باشید. قرنیزها و والان ها نیز ممکن است برجسته باشند.
 • لوازم جانبی شامل جفت چراغ ، گلدان منگنز ، گیاهان ، آینه ها ، چاپ های قاب دار ، چینی ، گلدان ها و مجموعه کتاب ها است. اشیای جفتی معمولاً در یک تقارن متعادل قرار می گیرند.
استفاده از رنگ های کرم در مبلمان در دکوراسیون کلاسیک
نور اتاق نشیمن با سبک کلاسیک
 • استفاده از صنلی های تکی در روبه روی یکدیگر و در کانون سالن در سبک کلاسیک
 •  وسایل روشنایی یک دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک را به نمایش می گذارند. لامپ هایی با سایه های ابریشمی ، دیوارکوب ها و چراغ های کف ممکن است استفاده شوند. سایه ها باید کاملاً ساده و عاجی یا سفید باشد.
 • غذاخوری های سنتی می توانند انواع ظروف چینی ، ظروف شیشه ای و نقره را به نمایش بگذارند. بشقاب ها ممکن است یک سبک کلاسیک حاشیه طلا یا یک طرح گل ساده باشد. از سفره های زیبا یا از پارچه های پلاستیکی و دستمال سفره های زیبا استفاده کنید.
 • استفاده از پرده های منگوله دار و مخمل در طراحی کلاسیک خیلی رایج است .
رنگ و بافت در اتاق نشیمن با سبک کلاسیک
دکوراسیون مدرن منزل به سبک کلاسیک

دکوراسیون مدرن به سبک کلاسیک

در مرحله بعدی ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه سبک کلاسیک قبلی را با سبک مدرن تركیب كنید. کاملا متداول است که این سبک را با طرح های مدرن تر ترکیب کنید. اما نگران نباشید ، این اثر اصالت خود را از دست نخواهد داد.

برای تزئین با این سبک مدرن کلاسیک (یا کلاسیسم جدید) ، به ایده های ابتکاری زیر فکر کنید:
 • محدوده رنگی: دیوارها سفید خواهند بود. شما می توانید از رنگ های متضاد مبلمان برای زنده کردن دیوارها با طرح های دو رنگ مانند سفید / آبی یا سفید / سیاه استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ های متالیک استفاده کنید.
 • مبلمان: ویژگی مهم مبلمان در دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک خطوط ساده است. شما باید مبلمان مدرن تری را در اتاق قرار دهید.
 • دیوارها و سقف ها: قالب ها ، تخته ها ، حاشیه ها و صفحه های رنگ آمیزی شده نقش مهمی را در این سبک ایفا می کند.
 • استفاده از مبلمان سنتی با طرح ساده در طراحی کلاسیک
 • مواد جدید: چوب هایی که استفاده می کنید رنگ روشن تری دارند و نسبتاً سنگین خواهند بود. مواد براق یا فولاد ضد زنگ نیز مهم خواهد بود.
 • پارچه ها: در مورد پارچه ها ، شما دو گزینه دارید: الگوهای ساده یا طرح ملایم که خیلی جلب توجه نمی کنند. یک استثنا چاپ حیوانی است.
 • یک چیز دیگر: به پیوستگی بصری در دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک توجه کنید. این به معنای تزئین راهروها ، پله ها ، راهروها و حتی باغ ها با این سبک است.

رنگ و بافت در اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

 کلاسیک یک سبک کاملاً متقارن و هماهنگ است که با شکل صحیح ، اشیا تزئینی زیبا اما محدود و طراحی خلاق مشخص می شود.

 با توجه به این واقعیت که چنین اتاق نشیمنی برای استراحت خوب برای تمام خانواده در نظر گرفته شده است ، کارشناسان برای طراحی آن ، رنگ های زیر و ترکیبات مختلف آنها را توصیه می کنند:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
دکوراسیون به سبک کلاسیک
1

زرد کم رنگ

2

سبز روشن

3

سفید

4

صورتی

5

سیاه

6

قهوه ای

7

قرمز

8

ارغوانی

9

شن

10

زیتون

11

کرم رنگ

12

رنگ عاج

هنگام اجرای یک طراحی کلاسیک در اتاق نشیمن ، انتخاب رنگ باید بسیار جدی گرفته شود. هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک دیوار یا رنگ داخلی برای نقاشی، مهم است که مطابق با رنگ مبلمان و کف باشد. الگوهای مختلف روی پارچه و وسایل داخلی زیبا به نظر می رسند ، اما به شرطی که در رنگ های خنثی و گرم ساخته شوند. دیوارهای زرد ، بنفش ، نارنجی و صورتی روشن باید قاطعانه کنار گذاشته شوند.

المان های دکوراسیون کلاسیک منزل
نقش کاغذ های دیواری در دکوراسیون کلاسیک منزل
نقش مبلمان در سبک دکوراسیون کلاسیک

استفاده از رنگ های کرم و بژ در مبلمان در دکوراسیون کلاسیک

ترکیب ایده آل چوب رنگ روشن و جزئیات طلایی با رنگ سفید یا بسیار روشن روی دیوارها و سقف مناسب است. ترکیبی از رنگ ها مانند شرابی ، برنز و چوب ماهون نیز بسیار محبوب است. رنگ های پاستلی روی دیوارها و سقف با مبل و صندلی های سبز و مبلمان قهوه ای هماهنگی دارد.

منسوجات برای اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

هنگام ایجاد یک دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک در اتاق نشیمن خود ، باید توجه ویژه ای به انتخاب و خرید منسوجات داشته باشید.. در مورد فرش هم همینطور است: نه می تواند مصنوعی باشد و نه ارزان.

استفاده از پرد های ژاکارد و مخمل در سبک کلاسیک

 پرده ، روکش بالش ، روکش صندلی و مبل نمی توانند ارزان و بی کیفیت باشند .اگر از جنس منسوجات مناسب در سبک کلاسیک بخواهیم نام ببریم باید به مخملی ، ژاکارد ، توری ، ساتن ، تافته اشاره کنیم .

استفاده از پرد های ژاکارد و مخمل در سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است . علاوه بر این ، پرده های سنگین تزئین شده و همچنین پرده های گران قیمت همراه با قرنیزهای مدرن و خالص و زیبا برای یک اتاق نشیمن کلاسیک مناسب هستند.
این طراحی پنجره ، زیبایی و لوکس بودن یک سبک کلاسیک را کاملا برجسته می کند.

نور اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

 در فضای داخلی اتاق نشیمن کلاسیک ، نور نقش مهمی دارد. در مرکز اتاق ، باید یک لوستر عظیم باشکوه را در چندین سطح آویزان کنید. مطلوب است که با آویزهایی به شکل تذهیب ، نقره یا کریستال از اشکال مختلف تزئین شود. در چراغ ها و لوستر صرفه جویی نکنید. آنها باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و گران به نظر برسند.

علاوه بر این ، دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک به معنای وجود تعداد زیادی لوستر در اتاق ها است. چراغ های دیواری و نورافکن های LED به ایجاد فضای مناسب اتاق کمک می کند. نور کم چراغ دیواری فضای اتاق نشیمن را صمیمی تر ، راحت تر کرده و جذابیت خاصی به آن می بخشد.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالعه بیشتر
نحوه رنگ کردن دیوار آجری
نکته‌های مفید یک طراح برای مرتب‌ کردن خانه
اتاق مطالعه
ترفندهای کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل
شکل دادن به آینده: در هنگام طراحی فضا برای کودکان چه چیزی را باید در نظر گرفت
راهنمایی برای انتخاب رنگ موکت
دکوراسیون داخلی پذیرش
ابعاد و استانداردهای فضای اداری 
چگونه دیوار تاکیدی و رنگ آن را در اتاق خواب تعیین کنیم ؟
دکوراسیون مغازه
۸ تا از رنگ های طراحی داخلی که همین الان باید در خانه تان داشته باشید
طراحی دفتر کار در منزل
ترفندهای تزیین سقف
طراحی نما چیست و چه نکاتی را در آن باید رعایت کرد ؟
چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم
کلوزت یا اتاق مخصوص لباس
طراحی ورودی خانه
آشنایی با مزیت های طراحی داخلی
فضای منفی در دکوراسیون داخلی
نورپردازی چیست؟
دکوراسیون داخلی مدرن چیست ؟
مبانی طراحی داخلی که هر طراحی باید بداند
اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی
نورپردازی در معماری به عنوان یک عنصر
دکوراسیون منزل
بهترین گیاهان مناسب برای اطراف استخر
ایده های طراحی داخلی سیاه و سفید
طراحی داخلی به سبک معاصر
بهترین رنگ‌ها برای اتاق‌های رو به شمال، جنوب، شرق و غرب
آیا چیدمان مبل را درست انجام می‌ دهید؟ 
شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرام آموزش های دکوراسیون را پیگیری کنید
+