• door 1 3 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

هر خانه به یک درب ورودی خوب احتیاج دارد. درب ورودی شما به عنوان نقطه ای مهم در نمای خارجی خانه تان به کار گرفته می شود و عاملی مهم در حفظ امنیت خانه و بازده انرژی است. انتخاب یک درب ورودی جدید روشی عالی برای تازه کردن ظاهر خانه تان است و می تواند یک سرمایه گذاری عالی برای ارزش خانه تان باشد. خانه شما به یک درب ورودی خوب احتیاج دارد. این درب باید مستحکم، قابل عرضه و مکمل خانه شما از لحاظ استایل و رنگ باشد. درب ورودی خانه شما مثل دست دادن در برخورد اول است. مهمان شما وقتی منتظر است تا درب را برای او باز کنید به آن خیره می شود و عنصر اصلی خانه تان برای هر کسی است که به آنجا می رسد. چه خانه تان را برای فروش گذاشته باشید یا در حال بازسازی آن باشید اولین تاثیرات مهم هستند. اجازه ندهید بخش عمده طرح نمای خارجی خانه تان انتخابی معمولی باشد. این مطلب نکاتی را برای در نظر گرفتن هنگام عوض کردن ظاهر درب یا جایگزینی برای درب ورودی قدیمی شما معرفی می کند. از این راهنما برای انتخاب بهترین درب ورودی مناسب خانه تان استفاده کنید.

door 2 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم
door 3 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

انتخاب مواد و مصالح

1.درب فلزی

فلز سبک وزن ماده دیگری است که معمولا برای درب های ورودی استفاده می شود.
این درب ها اغلب در آپارتمان های مراکز شهرها و خانه های شهری معاصر دیده می شوند.
اگرچه فلز می تواند در برابر فرورفتگی و کهنگی و از هم پاشیدگی آسیب پذیر باشد رسیدگی و تعمیرات جزئی سالانه ظاهر آن را حفظ می کند. برای مطلوب ترین امنیت یک درب فولادی انتخاب کنید. درب های فولادی در طیف وسیعی از قیمت هاموجود است. درب-های فولادی ساده نسبت به بعضی درب های دیگر در جنس های مختلف ارزان تر هستند اما دوام کمی دارند.

 • درب های فلزی ساده در آب و هوای مرطوب و دریایی (شور) ممکن است فقط تا 5 یا 7 سال دوام بیاورند.
 • اگر برای انتخاب درب ورودی، اولویت شما امنیت است درب های فولادی تقویت شده ممکن است بهترین گزینه تان باشد.

2.درب وینیل

اگر دربی ارزان می خواهید درب وینیل بخرید. درب های وینیل هم مثل درب های فولادی معمولا ارزان هستند و برای درب-های توری و درب های محافظ توصیه می شوند. با این حال، دوام آنها حدود 20 سال است. درب های وینیل معمولا توخالی هستند و با مقدار مشخصی فشار ترک می خورند که در این صورت امنیت کمتری نسبت به درب های فولادی یا چوبی دارند.

door 5 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم
door 4 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

3. درب چوبی

 • برای یک سرمایه گذاری بلندمدت در خانه تان یک در چوبی انتخاب کنید.
  درب های چوبی انتخاب کلاسیک هستند و می توانند برای نمای خارجی خانه تان ظاهری پر زرق و برق و گران قیمت به ارمغان می آورند.
  انواع درب های چوبی شامل فشرده، توخالی و تو پر می شود که هر کدام مزایا و معاب خودشان را دارند.
  یک درب ورودی خوب ترکیبی از سهولت و آسانی است.
  باید برای باز شدن آسان باشد اما به اندازه کافی برای مقابله با آب و هوای بد مقاوم باشد.
  چوب هر دو این احتیاجات را خیلی خوب برآورده می کند. این جنس چند منظوره و مقاوم است. شما می-توانید بدون آسیب رساندن به یکپارچگی و مقاومت درب در برابر آب و هوای بد هر طرحی را روی آن نقاشی یا منبت کاری کنید.
 • درب های چوبی توخالی ظاهر یک درب چوبی را دارند اما با قیمتی کمتر. با این حال، دوام آنها 20 تا 30 سال است.
 • درب های تو پر درب های چوبی پر شده با یک ماده ترکیبی است. دوام آنها از 30 تا 100 سال است.
 • درب های چوبی فشرده معمولا بیشتر از 100 سال دوام دارند.
  علاوه بر این خیلی مشکل می شکنند یا با لگد باز می شوند و به همین دلیل انتخابی عالی برای امنیت هستند.
 • معمولا درب های چوبی از موادی ساخته شده اند که به عنوان درب ورودی شما کمترین بازده انرژی را دارند.

4.درب فایبرگلس

برای گزینه ای چند جانبه یک درب فایبرگلس انتخاب کنید. اگر می خواهید ظاهر و دوام یک در چوبی را با قیمتی پایین تر داشته باشید یک درب فایبرگلس با پرداخت چوبی انتخاب کنید. درب های فایبرگلس معمولا گران تر از درب های وینیل یا فولادی هستند اما از چوبی ها ارزان تر هستند. فایبرگلس یکی دیگر از گزینه های معمول است. فایبرگلس مقاومتی مثل چوب بدون نیاز به رسیدگی خیلی زیاد دارد. علاوه بر این، این جنس قابل رنگ کردن و لکه پذیر است پس شما می توانید به آسانی آن را طبق طرح خانه شخصی سازی کنید. این درب ها تا حد زیادی مثل درب های فشرده چوبی تا بیش از 100 سال دوام دارد. درب های فایبرگلس ارزان تر ممکن است توخالی باشند و به آسانی ترک بخورند. درب های فایرگلس فشرده ممکن است گران تر باشد اما ایمن تر هم هستند.

door 6 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

انتخاب طرح

1. مدل های موجود را بررسی و امتحان کنید.
درب ها در مدل های مختلفی هستند به همین دلیل سعی کنید مدلی را که با سبک معماری خانه تان هماهنگ است پیدا کنید. بیشتر خانه های سنتی با درهای ورودی سنتی بهترین هماهنگی را دارند در حالی که خانه های فوق مدرن با یک در ورودی صیقلی مدرن بهتر به نظر می رسند.

door 8 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

2. برای بازده انرژی و امنیت، دربی بدون پنجره انتخاب کنید.
شیشه عایقی ضعیف است و درب های فشرده بازده بیشتری نسب به درب های پنجره دار دارند. علاوه بر این درب های فشرده حریم خصوصی و امنیت را بیشتر از درب های پنجره دار حفظ می-کنند.

door 12 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

3. بازده انرژی دربتان را بهتر کنید.
برای حفظ بازده انرژی در خانه تان به دنبال درگاهی قابل تنظیم باشید.
یک درگاه قابل تنظیم می تواند برای مسدود کردن جریان هوا از زیر درب بالا بیاید و هزینه های گرمایش و خنک سازی را پایین نگه دارد.

door 7 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

4. خانه تان را خنک کنید.

یک درب ورودی جدید با یک پنجره وصل شده در بالای آن انتخاب کنید و به تازه کردن هوای خانه تان کمک کنید.این پنجره قرار داده شده در بالای یک درگاه است که حتی اگر خود در هم بسته باشد با فشار دادن و باز شدن به جریان هوا اجازه وارد شدن می دهد. امنیت را در نظر بگیرید

door 17 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

5. بگذارید نور طبیعی وارد شود.

اگر دوست دارید کمی نور طبیعی وارد خانه تان شود دربی با پنجره درون گذاشته شده بخرید. نور جانبی پنجره ها که در یکی از دو طرف درب قرار می گیرد می تواند حتی نور طبیعی بیشتری را وارد خانه کند.

 • شکننده بودن پنجره های شیشه ای، امنیت آنها را کمتر می کند. اگر نگران امنیت هستید اما با این حال هنوز هم یک درب ورودی پنجره دار می خواهید دربی را انتخاب کنید که پنجره ای بالای دسته در داشته باشد. به این ترتیب کار مزاحمی را که می-خواهد در را از بیرون با شکستن پنجره باز کند مشکل می کند.
door 18 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

6. یک در امنیتی، محافظ یا توری اضافه کنید.

کمابیش هر مدل در، بسته به اینکه چطور از چارچوب آویزان باشد می تواند با یک درب اضافه جفت و جور شود. نصب درب فرعی به سادگی پیچاندن چارچوب در جدیدتان در محل است. یک ساختار دو در می تواند روشی عالی برای افزایش امنیت، بازده انرژی درب ورودیتان و حفاظت در برابر آب و هوای بد باشد.

door 19 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

استایل

خانه شما باید استایل درب ورودی را مشخص کند.
اگر درب ورودی تان را به عنوان بخشی از یک بازسازی بزرگ تر عوض می کنید انتخاب پنجره های جدید هم در نظر بگیرید.
شما می توانید با یک شرکت نصب یا مشاور بازسازی خانه درباره اینکه چه استایلی بهترین گزینه برای خانه شما است صحبت کنید.
اگر تنها ساختاری که می خواهید عوض کنید درب ورودی است سعی کنید آن را تاحد زیادی متناسب با پنجره هایی که در حال حاضر دارید انتخاب کنید.
یک درب ورودی خوب اجزای طرح نمای خارجی خانه تان را یکدست می کنند به همین دلیل اینکه درب ورودی جدیدتان مکمل پنجره ها و دیوارپوش های خانه تان باشند اهمیت دارد. اگر خانه تان یک استایل سنتی رنچ دارد یک درب کلاسیک شش قاب انتخاب کنید. خانه های ویکتوریایی باید درب سنگین تری داشته باشند. نیازی به دربی دوتایی با روکش فلزی تزئین شده با شیشه های رنگی قرار داده شده داخل آن نیست.
چیزی پرجلوه و از جنس چوب تمام چیزی است که احتیاج دارید. استایل خانه تان را کشف کنید و خانه های مشابه را جستجو کنید و ببینید با چه نوع درب ورودی ترکیب شده اند.

door 20 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

رنگ

رنگ دربتان را انتخاب کنید. درب ها را می توان با هر شماره رنگ و پردازشی خرید. برای طرح های سنتی تر، رنگ یا پردازشی را انتخاب کنید که با پالت رنگ های موجود درخانه تان مرتبط باشد. برای طرح های جسورانه و جدیدتر رنگی جذاب و متضادتر انتخاب کنید. رنگ ها دارای کد هستند. یک رنگ خوب درب ورودی تنها نمودار رنگ خانه تان را تکمیل نمی کند بلکه پیامی ناهشیارانه درباره شما می فرستد. بنفش رنگی سلطنتی، نشانگر ثروت و نفوذ است. آبی به معنای درستی، صلح و آرامش است. رنگ های روشن مثل نارنجی و سبز دودی انرژی را در فضا پخش می کنند در حالی که رنگ مایه های روشن تر مثل قهوه ای مایل به قرمز و سبز زیتونی شما را با فضا درگیر می کند. بعد دربی با رنگ قرمز کلاسیک را داریم که نشانه موفقیت و نیکبختی است. پیامی که می خواهید با درب ورودی تان انتقال دهید باید عاملی تعیین کننده هنگام انتخاب یک رنگ باشد. ترکیب رنگ با نماد، درب و خانه ای فوق العاده شخصی برای شما به ارمغان می آورد.

door 22 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم
door 23 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

ترکیب ها

اگر شجاع هستید یک قدم به جلو بردارید و ترکیب چند رنگ یا چند ماده در ظرحی مشابه را امتحان کنید. شما می توانید یک درب چوبی را با فلزی سبک وزن ترکیب کنید یا فلز و فایبرگلس را با ظواهر و بافتی متفاوت ترکیب کنید.
بسیاری از خانه ها درب های چندرنگه دارند. طرح کنده کاری شده روی درب چوبی را رنگ کنید و از رنگ های متفاوت برای قسمت های اصلی و تزئین استفاده کنید. اگر از ترکیب رنگ ها و مواد روی درب ورودی تان استفاده می کنید دقت کنید هیچ چیز با بقیه قسمت های خانه ناجور نباشد. علاوه بر این باید دقت داشته باشید درب به طور چشمگیری از بقیه قسمت های خانه متمایز نباشد. درب ورودی می تواند نوآورانه و متفاوت باشد اما همیشه باید این احساس را ایجاد کند که قسمتی از طرح کلی خانه شما است. یک درب وردی باید به مهمانان خوب دست بدهد. دستگیره ای که نه خیلی محکم نه خیلی عجیب و غریب بلکه درست با میزانی از شخصی سازی شما ترکیب شده باشد.با این فهرست بازبینی شما درب ورودی رویاییتان را بلافاصله پیدا می کنید.

دربتان را بخرید

دربتان را بخرید

 1. ابعاد درب جدیدتان را اندازه بگیرید.
  درب ورودی قدیمیتان را با یک در آماده عوض کنید بعد طول، عرض و عمق چارچوب در فعلی را با یک متر نواری اندازه بگیرید و در چارچوب درب فعلی نصب کنید بعد طول، عرض و عمق درب قدیمی را اندازه بگیرید.
 2. تصمیم بگیرید دربتان روی پاشنه به سمت چپ یا راست بچرخد.
  این را “دست برتری” یک در می گویند.
  درب های دست چپ به سمت چپ چارچوب در وصل می شوند در حالی که درب های دست راست به سمت راست چارچوب وصل می شوند. برای ساده کردن این انتخاب، دری را با دست برتری درب قبلی تان انتخاب کنید. اگر درب قدیمی شما مانعی در مسیر رفت و آمد است یا هنگام باز شدن به دیوار برخورد می کند ممکن است بخواهید درب جدیدی را انتخاب کنید به سمت دیگری باز شود.
 3. برای تنوع انتخاب خرید آنلاین را انتخاب کنید.
  با خرید آنلاین می توانید درب را مستقیما از کارخانه یا فروشگاه ها و انبارهایی بخرید که در منطقه شما فروشگاه ندارند. به همین دلیل ممکن است تنوعی گسترده از درب های موجود آنلاین را پیدا کنید.
 4. برای یک تجربه شخصی تر درب جدیدتان را از فروشگاه بخرید.
  اگر تصمیم دارید درب را از فروشگاه بخرید احتمالا کارمندی هست که شما را طی خرید راهنمایی کند.
  علاوه بر این خرید درب از فروشگاه این مزیت را دارد که می توانید پردازش، بافت و استحکام یک در را قبل از خرید بررسی کنید.
door 24 - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

نکات مهم دیگر

 • اگر صاحب خانه تان قانون خاصی درباره مدل و رنگ درب ورودی خانه تان دارد اول نظر او را جویا شوید.
 • اگر نمی خواهید درب جدیدتان را خودتان نصب کنید قبل از مظنه گرفتن از پیمانکار درب جدیدتان را انتخاب کنید. نصب مدل های متفاوت و مواد و مصالح درب ها ممکن است کارگر بیشتر یا کمتر، ابزار متفاوت و مصالح متفاوتی لازم داشته باش د به همین دلیل در نظر داشتن مدلدربی که می خواهید نصب کنید به پیمانکار کمک می کند قیمت صحیح تری به شما بدهد.
decorasion - چطور یک درب ورودی انتخاب کنیم

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های آموزشی دکوراسیون داخلی

سوال و جواب های مطرح شده در این بخش :

انتخاب یک درب ورودی جدید روشی عالی برای تازه کردن ظاهر خانه تان است و می تواند یک سرمایه گذاری عالی برای ارزش خانه تان باشد.

فلز سبک وزن ماده دیگری است که معمولا برای درب های ورودی استفاده می شود.
این درب ها اغلب در آپارتمان های مراکز شهرها و خانه های شهری معاصر دیده می شوند.

بله ، دوره های آموزش دکوراسیون داخلی را داریم .

ضمنا ورکشاپ های آنلاین رشته های دکوراسیون داخلی را نیز داریم .

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .

درب های فلزی ساده در آب و هوای مرطوب و دریایی (شور) ممکن است فقط تا 5 یا 7 سال دوام بیاورند.
اگر برای انتخاب درب ورودی، اولویت شما امنیت است درب های فولادی تقویت شده ممکن است بهترین گزینه تان باشد.

اگر دربی ارزان می خواهید درب وینیل بخرید. درب های وینیل هم مثل درب های فولادی معمولا ارزان هستند و برای درب-های توری و درب های محافظ توصیه می شوند.

درب های چوبی انتخاب کلاسیک هستند و می توانند برای نمای خارجی خانه تان ظاهری پر زرق و برق و گران قیمت به ارمغان می آورند.

فایبرگلس مقاومتی مثل چوب بدون نیاز به رسیدگی خیلی زیاد دارد. علاوه بر این، این جنس قابل رنگ کردن و لکه پذیر است.

Advertisement

.

  دوره های آموزش آنلاین و غیرحضوری
تصویرگران پویا اندیش
مدارک معتبر و قابل ترجمه
 

شروع ثبت نام دوره های آموزش آنلاین و مجازی - تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرام آموزش های دکوراسیون را پیگیری کنید
+